Het is geen wedstrijd – muziekvoorstelling over prestatiedruk en verwachtingen
Altijd de beste willen zijn: hoe belangrijk is dat echt? Waarom lijkt het alsof je telkens de competitie moet aangaan? Wie bepaalt wie de winnaar is, en valt er überhaupt iets te winnen? En misschien wel de belangrijkste vraag: draait het eigenlijk om winnen, of is meedoen veel waardevoller? Deze en andere vragen komen voorbij in de muzikale theatervoorstelling ‘Het is geen wedstrijd’.
Strijd of spel?
In ‘Het is geen wedstrijd’ laten de mannen van Piepschuim zien hoe strijd en spel hand in hand gaan. De acteurs schuwen de confrontatie niet en dagen elkaar uit. Maar kunnen ze ook gezamenlijk over de eindstreep komen, of is het toch meer een spel dan een echte strijd?
Tips
Op zoek naar meer voorstellingen die studenten inspireren en laten nadenken over actuele thema’s? Kijk dan eens naar Warming Up, een muzikale voorstelling van Piepschuim over klimaatverandering. Of ontdek de dansvoorstelling Een Romeo en Julia, waarin de liefde tussen Maartje en Walid, die in een AZC woont, opbloeit ondanks de tegenwerking van hun vaders.
Over Piepschuim
Piepschuim bestaat uit filosoof, liedjesschrijver en zanger Cor Burger, bassist Jacco Westeneng en saxofonist Robbert Koekoek. Ooit begonnen als band, zijn ze nu volledig thuis in het muzikale theater voor jongeren. Met hun voorstellingen en dagprojecten vertalen ze maatschappelijke thema’s naar creatieve, humoristische en toegankelijke voorstellingen en workshops die jongeren op een verrassende manier laten nadenken.




